Wady i zalety – kredyty oraz pożyczki na dowolny cel

Zadłużenie na które możesz się zdecydować w banku jest całkowicie odmienne od tych jakie dostępne są w firmach pożyczkowych. Takie usługi mogą mieć doskonały wpływ na Twój budżet w kryzysowej sytuacji. Jeżeli nie jesteś w stanie opłacić swoich wydatków, a nie masz szansy na to by zdobyć dodatkowe pieniądze, kredyt lub pożyczka w banku będą dla Ciebie produktami, które pomogą Ci uporać się z kłopotami. To właśnie teraz masz szansę na to by w łatwy sposób powiększyć ilość gotówki jaką dysponujesz bardzo niskim kosztem. Zanim jednak podejmiesz decyzję o tym czy faktycznie zadłużenie jest dla Ciebie opłacalne poznaj dokładnie wady i zalety pożyczek na dowolny cel, których udzielają banki.

Kredyt konsumencki – czym się wyróżnia?

Kredyty i pożyczki na dowolny cel dostępne w ofertach banków charakteryzują się tym, że wciąż zmieniają się ich warunki i częściej niż w przypadku innych ofert poddawane są różnym promocjom. Oznacza to, że są to usługi, które cieszą się dużą popularnością, a banki wykorzystują to by zdobywać nowych Klientów. Tego typu produkty wiążą się z minimalną ilością formalności i elastycznością. Dodatkowo warto pamiętać, że to zadłużenia, które całkowicie odbiegają od warunków jakie zobowiązują w przypadku innych usług. Warto poznać je lepiej by móc zdecydować czy to najlepsza z możliwości, która zapewni Ci przypływ gotówki w chwili gdy tego będziesz potrzebować.

Zalety
Wady
 • Minimum formalności – w wielu przypadkach
  				wystarczy Ci tylko oświadczenie o zarobkach lub wyciąg z konta
  				bankowego
 • Możliwość złożenia wniosku elektronicznego
 • Szybka decyzja kredytowa - bank wydaje ją
  				nawet w ciągu kilkunastu minut
 • Niskie oprocentowanie
 • Wypłata środków nawet tego samego dnia w
  				którym zostanie zawarta umowa
 • Kredytobiorca nie musi przedstawiać w banku
  				celi w jakim zadłuża się
 • Duża maksymalna kwota zadłużenia
 • Długi okres spłaty 
  				
 • Powiązane produkty – część banków wymaga
  				by kredytobiorca lub pożyczkobiorca skorzystał także z innych
  				usług instytucji (m.in. z ubezpieczeniem lub kontem osobistym)
 • Dodatkowe opłaty – prowizja jaką pobiera
  				bank, opłata przygotowawcza
 • By zaciągnąć zobowiązanie usługobiorca
  				musi posiadać dobrą zdolność oraz historię kredytową
 • Wysokie odsetki w przypadku gdy pożyczkobiorca
  				nie ureguluje swojego zobowiązania w terminie

Jak wybrać dobry kredyt?

Jeżeli szukasz sposobu na to by zmniejszyć swoje problemy finansowe, a gotówka jest Ci potrzebna jak najszybciej, to kredyt gotówkowy lub pożyczka mogą być doskonałym rozwiązaniem. Kluczem do sukcesu jest jednak to by przed zawarciem umowy poznać dokładnie możliwie jak najwięcej ofert banków. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że zadłużenie na które się zdecydujesz będzie dla Ciebie najkorzystniejsze pod każdym względem. By ułatwić sobie wybór możesz skorzystać z porównywarki kredytów dostępnej na naszej stronie internetowej. Zapewniamy dostęp do darmowego rankingu, który jest na bieżąco aktualizowany.

Zobacz także:  Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o zatrudnieniu