Wady i zalety kredytów gotówkowych

Wiele osób myśli o zaciągnięciu kredytu gotó3wkowego, lecz większość kompletnie nie ma pojęcia jak się za to zabrać, co trzeba spełnić oraz jakie są najistotniejsze cechy tego kredytu. A zatem zanim podejmiemy ostateczna decyzje dotyczącą zaciągnięcia kredytu powinniśmy dowiedzieć się o tym jakie posiada o wady i zalety.

Kredyt gotówkowy i jego zalety

Jedną z najważniejszych cech która z pewnością przykuwa uwagę przyszłych kredytobiorców jest fakt, że ten rodzaj kredytu możemy przeznaczyć na dowolny wybrany przez siebie cel. Żaden bank nie będzie wymagał od nas informacji na temat tego na co przeznaczymy pożyczone pieniądze. A zatem kredyt gotówkowy może zostać przeznaczony zarówno na kupno domu, mieszana, samochodu, remont, czy też kupno sprzętu, a nawet na wakacje czy tez bieżące wydatki. Ta zaleta często wpływa na to że właśnie na ten rodzaj kredytu decydują się kredytobiorcy. Innym równie ważnym i istotnym argumentem jest fakt, że przy tym kredycie nie musimy posiadać wkładu własnego, bez względu na to jaka kwotę pieniędzy chcemy pożyczyć. Kredyt gotówkowy jest idealnym rozwiązaniem przede wszystkim dla osób którym zależy na czasie i które chcą jak najszybciej otrzymać gotówkę. W przypadku tego kredytu banki nie wymagają od nas również żadnych dodatkowych zabezpieczeń ani też poręczycieli. Ta zaleta powoduje że cała procedura przejścia przez cały proces staje się o wiele łatwiejsza i przyjemniejsza. Inna zaleta jaka posiada kredyt gotówkowy jest również możliwość wcześniejszej spłaty kredytu bez konieczności uiszczania za to dodatkowych opłat.

Wady kredytu gotówkowego

Niestety każdy rodzaj kredytu posiada również wady których nie jesteśmy w stanie uniknąć zaciągając jakikolwiek rodzaj kredytu. Mimo tego, że zalety są naprawdę atrakcyjne i mogą spowodować że zdecydujemy się właśnie na ten rodzaj kredytu to niestety musimy liczyć się również z jego minusami. Do tych na które najczęściej zwracamy uwagę należy przede wszystkim znacznie wyższe oprocentowanie. Oprocentowanie jest uzależnione przede wszystkim od wysokości raty, długości spłaty, sumy kredytu, a także od innych czynników. Jednak biorąc pod uwagę inne dostępne na rynku kredyty możemy zauważać że oprocentowanie waha się w granicach do 20 procent. W jednym banku wynosi ono więcej w innym mniej jednak mimo to napłata około jednej piątej części kredytu może być nie do końca ciekawą alternatywą. Niestety to też nie jedyna wada na jaką musimy się przygotować starając się o ten rodzaj kredytu. Przy jego udzieleniu bank pobiera prowizje która może sięgać nawet 5 procent łącznej kwoty kredytu. Innym utrudnieniem może być również kwestia że kredyt gotówkowy przyznawany jest tylko i wyłącznie w złotówkach.

Zobacz także:  Szybki kredyt - czy to możliwe?

Podsumowując jednak wszystkie wady i zalety możemy zauważyć, że prosta i dość szybka procedura oraz brak konieczności określania na jaki cel pożyczamy pieniądze powoduje, że ten rodzaj kredytu jest tym po który sięgamy bardzo często, a szczególnie wtedy kiedy potrzebujemy pieniędzy szybko .