Jak skorzystać z konsolidacji i nie popaść w większe długi?

Trudno zignorować reklamy w radiu i telewizji: firmy oferujące spłatę długu za grosze. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że większość tych, którzy reklamują usługi konsolidacji zadłużenia działa nielegalnie. Wiele osób wydaje tysiące złotych na konsolidację zadłużenia tylko po to, by popadać w większe zadłużenie niż na początku. Zanim podpiszesz cokolwiek, lepiej umów się na bezpłatne konsultacje, aby ocenić opcje, jeśli masz problemy z zadłużeniem.

Kiedy konsolidacja zadłużenia to dobra opcja?

Konsolidacja zadłużenia może być dobrą opcją, jeśli masz zadłużenie poniżej 10000 zł. Jeśli jednak masz więcej długów, powinieneś rozważyć ogłoszenie upadłości. Bankructwo może spłacić niezabezpieczone długi (takie jak rachunki za karty kredytowe, pożyczki do wypłaty, rachunki medyczne i dopłaty do pojazdów mechanicznych) w ciągu zaledwie czterech do pięciu miesięcy. Konsolidacja zadłużenia może zająć pięć lub sześć lat.

W każdym mieście znajdzie się doradca, który może udzielić Ci porady dotyczącej opcji umorzenia długów. Ma on również prawny obowiązek służyć Twoim najlepszym interesom, czego nie robi usługa konsolidacji zadłużenia. Jeśli konsolidacja zadłużenia jest dla Ciebie najlepszą opcją, będziesz mógł mieć przydzieloną opiekę doradcy kredytowego non-profit, który jest zatwierdzony przez rząd i będzie niósł Ci realną pomoc.

Kredyt konsolidacyjny – o co w tym właściwie chodzi?

Pożyczki konsolidacyjne umożliwiają konsumentom przenoszenie sald na rachunku z wielu kart kredytowych lub pożyczek ratalnych do jednej pożyczki i dokonywanie jednej miesięcznej płatności. Aby kredyty konsolidacyjne zadłużenia były korzystne, okres spłaty kredytu konsolidacyjnego powinien być krótszy niż w przypadku istniejących długów bez kredytu. Po drugie, odsetki, które zapłacisz w okresie spłaty, powinny być niższe niż te, które zapłaciłbyś przy istniejących warunkach spłaty. W niektórych przypadkach kredyt konsolidacyjny zadłużenia może wyglądać atrakcyjnie, ponieważ ma znacznie niższą miesięczną spłatę niż to, co płacisz dzisiaj, ale prawdopodobnie jest tak, że niższa rata wynika z wydłużenia spłaty pożyczki o znacznie dłuższą spłatę.

Zobacz także:  Kredyty konsolidacyjne w dobie pandemii

Więcej informacji o konsolidacji zadłużenia?

Pamiętaj, że biura doradztwa kredytowego są gotowe odpowiedzieć na pytania dotyczące konsolidacji zadłużenia i pomóc znaleźć rozwiązania. Jeśli więc czujesz, że potrzebujesz takiej pomocy – nie zwlekaj. To może być Twój pierwszy ważny krok do lepszej kondycji finansowej, dlatego naprawdę warto z tego skorzystać i iść do przodu.