Jak można zarobić w banku

Form inwestycji własnych oszczędności jest bardzo wiele. Oczywiście możemy wyróznić formy bardziej bezpieczne, jak i te bardziej ryzykowne. Zazwyczaj także tak bywa,. iż owe formy ryzykowniejsze, pozwolą nam zdecydowanie więcej zarobić, aniżeli formy bezpieczniejsze z niższym oprocentowaniem. Na jakim poziomie mogą być to różnice i w ogóle z czego skorzystać? Zapraszam do lektury naszego artykułu.

Zacznijmy od charakterystyki poszczególnych form oszczędzania i inwestowania.

Inwestycja w akcje jest jedną z najbardziej ryzykownych jakie są oferowane przez banki. Z założenia niemalże każdy duży bank posiada odpowiednią aplikację maklerską, za której to pomocą i pośrednictwem możemy dokonać zakupu i sprzedaży papierów wartościowych. Jak zdecydowanie zdajemy sobie sprawę, zakup akcji niesie za sobą ryzyko możliwości straty, w skrajnych przypadkach nawet całości zainwestowanych pieniędzy. Pamiętajmy zatem iż jeżeli mamy gotówkę, której nie możemy w żadnym wypadku stracić, nigdy, ale to przenigdy nie inwestujmy i nie lokujmy jej na giełdzie papierów wartościowych.

Zasada ta generalnie tyczy się każdej formy inwestycyjnej. Jeżeli nie możemy ponieść ryzyka straty danej kwoty, nie bierzmy się za jej inwestowanie. Nawet wybierają relatywnie bezpieczne formy oszczędności i inwestycji, gdy nie możemy ponieść owego ryzyka inwestycyjnego, zdecydowanie bezpieczniej owe wolne środki trzymać na koncie lub w gotówce.

I tym sposobem przechodzimy do najbezpieczniejszej formy oszczędzania czyli lokaty bankowej. Charakteryzuje ja wysokie bezpieczeństwo i gwarancja wypłacalności. W skrajnej sytuacji gdyby doszło nawet do bankructwa banku, wówczas jego zobowiązania przejmie inny bank bądź instytucja bankowa. Stąd też lokaty bankowe są najbezpieczniejsza z możliwych inwestycji. Oczywiście owe minimalne ryzyko inwestycyjne obłożone jest bardzo niskim oprocentowaniem na którym nie za wiele będziemy w stanie zarobić. Notabene owe oprocentowanie stanowiące nasz zysk, jest skorelowane i zależne od stóp procentowych. Czym wyższe stopy procentowe tym i oprocentowanie jest wyższe. W Polsce, w okolicy roku 2005 stopy procentowe były na wysokim poziomie, a oprocentowanie lokat bankowych sięgało nawet 8-9%. Sytuacja stopniowo z czasem się zmieniała gdzie stopy procentowe zmalały do poziomu najniższego w ostatniej historii Polski, a tym samym i zarobek na lokatach bankowych stanowi obecnie około jeden do dwóch procent.

Zobacz także:  Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o zatrudnieniu