Kredyt gotówkowy – jakie instytucje je oferują?

Wielu Polaków oraz osób z zagranicy, które pracują w Polsce, zastanawiają się kto oferuje kredyty gotówkowe ? Obecnie kredyty gotówkowe oferuje większość banków oraz parabanków, istniejących na polskim rynku. Dzięki temu każdy klient ma bardzo szeroka ofertę, dzięki czemu z pewnością znajdzie on idealny dla siebie kredyt gotówkowy. Stanowi to bardzo wygodna opcję szczególnie dla młodych ludzi – którzy są dopiero na dorobku. Kredyt gotówkowy jest bardzo łatwo otrzymać. Wystarczy nam normalna praca i odpowiedni z niej dochód. Nie możemy posiadać również zbyt dużych długów w innych bankach. Dzięki temu na kredyt gotówkowy jest stać znaczną większość Polaków. Oczywiście, aby otrzymać kredyt gotówkowy nie trzeba posiadać obywatelstwa polskiego. Pożyczkę gotówkową może otrzymać również osoba z zagranicy, wystarczy jedynie że jest rezydentem Rzeczpospolitej Polskiej. Przez rezydenta uważa się osobę posiadającą stałą pracę w Polsce oraz stały adres zameldowania. Dlatego z kredytów gotówkowych korzysta coraz więcej osób z zagranicy. credit-card-1520400_1920.jpg

Banki oraz parabanki oferują kredyty gotówkowe na różnych zasadach. Mam tu na myśli to, że różnią się miedzy sobą oprocentowaniem oraz wysokością prowizji. Dzięki temu łatwo jest znaleźć kredyt idealnych do naszych potrzeb oraz możliwości finansowych. Jeżeli mamy konto w polskim banku i spływa nam na niego co miesiąc pensja, to łatwiej jest nam w takim banku uzyskać kredyt gotówkowy. Natomiast jeżeli posiadamy mały dochód, a potrzebujemy pieniędzy na przykład na nową pralkę, telewizor lub lodówkę, w takim przypadku najlepsza opcja to kredyt w parabanku. Gwarantuje on minimum formalności i szybka wypłatę pieniędzy. Na rynku dostępne są również tak zwane chwilówki. Kredyty przykładowo na 500 zł i spłacane do jednego miesiąca. Jest to dobra opcja, jeżeli brakuje nam na przykład na rachunki, do kolejnego miesiąca (do kolejnej wypłaty). Dla kogo są przeznaczone kredyty ? Przede wszystkim dla ludzi, których potrzeby przekraczają możliwości finansowe. Wadimo, że lepiej jest zrobić remont mieszkania wcześniej, a później spłacać raty po przykładowo 400 zł miesięcznie, ale żyć już w odnowiony mieszkaniu.

Wszystkie powyższe czynniki powodują, że kredyty gotówkowe w Polsce będą cieszyć się coraz większą popularnością. Warto zainteresować się tym tematem już teraz, tym bardziej, że w internecie istnieją setki stron internetowych z różnymi kalkulatorami, porównywarkami oraz informacjami na temat kredytów gotówkowych, hipotecznych oraz samochodowych. Dodatkowo dzięki różnym forom internetowym, mamy informacje z pierwszej ręki na temat opłat, oprocentowania oraz samego kontaktu z bankiem. Z pewnością jest to lepsza opcja, niż odwiedzanie każdego banku osobiście, tym bardziej, że takie placówki nie występują w mniejszych miastach oraz wsiach. Dzięki internetowi mamy na wyciągnięcie ręki dowolny kredyt gotówkowy.