Cechy kredytu hipotecznego

Decydując się na kredyt hipoteczny powinniśmy wcześniej dokonać dokładnej analizy oraz porównania ofert kilku banków które oferują tego rodzaju produkty. Chodzi tu oczywiście o dobór kredytu najbardziej opłacalnego dla nas i oczywiście najtańszego. Musimy przy tym pamiętać, że największy wpływ na całkowity koszt kredytu hipotecznego osiadamy my sami.

Pierwszym czynnikiem który koniecznie musimy wziąć pod uwagę jest zarówno waluta w jakiej zamierzamy zaciągnąć kredyt jak i oczywiście możliwie najtańszy kredyt. Te dwie zmienne wpływają bezpośrednio na wysokość marży kredytowej, a ta jest jednym z wielu składników oprocentowania który zostanie nałożony na nasze zobowiązanie. Od uwagę powinniśmy również wziąć czas kredytowania im będzie on dłuższy tym wyższe będą koszty kredytu. A zatem zapoznając się z konkretnymi ofertami różnych banków, powinniśmy poprosić o różne symulacje spłaty kredytu. Taka analiza pozwoli na wybór najkorzystniejszego dla nas rozwiązania, a co miesięczna rata z pewnością nie będzie za wysoka i z pewnością nie nadwyręży naszego domowego budżetu.

Wiarygodność

Bardzo często zdarza się tak, że kredytodawcy chętnie wynagradzają swoich starych klientów którzy współpracują z danym baniem już od jakiegoś czasu. W takiej sytuacji zredukowana marża podyktowana jest oczywiście wiarygodnością klienta gdyż bank posiada dokładny wgląd do historii finansów. Powiązanym z powodem obniżeniem marży kredytu będzie również nasza zdolność kredytowa. Jak doskonale wiemy wyższa zdolność kredytowa może zagwarantować kredytodawcy to, że potencjalny kredytobiorca nie będzie miał problemu z jego spłatą. Musimy jednak wiedzieć również o ty, że zdolność kredytowa to nie tylko wysokość zarobków, ale również poziom naszych miesięcznych wydatków, wielkość gospodarstwa domowego, a także wcześniej zaciągnięte kredyty, które mogą znacznie obniżyć naszą zdolność kredytową.

Promocja promocji nie równa.

Bank w którym będziemy zaciągać kredyt gotówkowy może również zapewnić nas o obniżce wartości oprocentowania. Obniżenie to może nastąpić w chwili kiedy skorzystamy z innych produktów banku jak np. rachunek osobisty, czy też karta kredytowa. Musimy zdawać sobie jednak sprawę z tego, że w takiej sytuacji możemy zostać zobligowani przez bank do wykorzystywania danego produktu bankowego nawet przez kilka lat. W sytuacji kiedy nie zdołamy spełnić tego warunku marża zostanie natychmiastowo podniesiona. Biorąc pod uwagę tego rodzaju oferty które są ofertami powiązanymi powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na te produkty które mogą okazać się płatnymi bądź w inny sposób niekorzystnymi dla nas. Dlatego też podejmując decyzję o skorzystaniu z takiej oferty przeliczmy wcześniej zarówno koszty jak i zyski jakie będą one ze sobą niosły. Inaczej może się okazać że niestety ale tylko dopłacimy do tej początkowo niezwykle korzystnej oferty. Dlatego wcześniej dokładnie przeanalizujmy każdą swoją decyzję.