Świat pożyczek – z czego możesz wybierać?

Jako potencjalny kredytobiorca będziesz mieć do czynienia z szeroką gamą opcji, ale ważne jest, aby zrozumieć, co one pociągają i ile kosztują, zanim zdecydujesz, który z nich wybrać. Aby ułatwić tę decyzję, opracowaliśmy różne sposoby pożyczania, określając, jak każda z nich działa i kiedy warto je rozważyć.

Karty kredytowe

Karty kredytowe działają na systemie zwanym "kredytem odnawialnym", co oznacza, że masz limit kredytowy - na przykład złotych funtów, i możesz wybrać pożyczkę do karty o wartości nawet 1000 złotych w dowolnym momencie. Po osiągnięciu limitu kredytowego nie możesz wydać więcej niż jest na karcie, dopóki nie zapłacisz tej kwoty. money-2298497_640.jpg

Niezabezpieczone pożyczki osobiste

Pożyczki osobiste to dobry sposób na zaciąganie pożyczek na większe przedmioty w ustalonym okresie. Jeśli masz już zadłużenie (na przykład na kartach kredytowych o wysokim rocznym oprocentowaniu), pożyczki osobiste mogą być wygodnym sposobem konsolidacji pożyczek. Oprocentowanie kredytu (APR) ustalane jest w momencie zaciągnięcia pożyczki, a spłaty pozostają niezmienione co miesiąc przez okres kredytowania.

Oprocentowanie pożyczek osobistych jest zwykle niższe niż na kartach kredytowych, z wyjątkiem pożyczania mniejszych kwot. Z reguły pożyczki są tańsze, im więcej pożyczasz, maksymalnie do około 25 000 złotych.

Inne pożyczki

Kredyty z unii kredytowych są na ogół tańsze niż kredyty od większości innych dostawców w mniejszych kwotach i nie wiążą się z opłatami konfiguracyjnymi, kosztami administracyjnymi ani opłatami za wcześniejszą spłatę.

Wiele pożyczek w unii kredytowych będzie kosztować 1% miesięcznie salda redukcji pożyczki (stopa oprocentowania 12,7%). Niektórzy pożyczkodawcy mogą pobierać wyższe opłaty, chociaż zgodnie z prawem kwota odsetek naliczanych przez kasę kredytową może to wynosić nie więcej niż 2% miesięcznie salda redukcji pożyczki (APR 26,8%).

Pożyczki chwilówki

Pożyczki tego rodzaju mają na celu zaoferowanie krótkoterminowych pożyczek, które pozwolą ci poradzić sobie z finansami, dopóki nie otrzymasz miesięcznego wynagrodzenia. Nigdy nie są odpowiednie dla pożyczek średnio- i długoterminowych. Obiecują szybką decyzję bez sprawdzenia zdolności kredytowej. Być może tego szukasz?