Jak zwiększyć szanse na kredyt?

Zdarza się, że nasza zdolność kredytowa jest niewystarczająca na zaciągniecie kredytu w kwocie jaką potrzebujemy. Jednak zanim złożymy wniosek kredytowy, warto się do tego przygotować właśnie pod kontem naszej finansowej zdolności. Mając świadomość, że możemy zwiększyć swoją zdolność kredytową możemy się do tego przygotować.

Banki doceniają stałych klientów.

Banki potrafią docenić wiernych klientów. Korzystając z innych produktów w jednym banku na przykład posiadając konto bankowe na które co miesiąc wpływa wynagrodzenie, kartę kredytową, konto oszczędnościowe itp. możemy zyskać przychylność przy wypełnianiu wniosku kredytowego. Banki dbają o klientów i chętnie proponują im dodatkowe produkty. Będąc stałym klientem banku również oprocentowanie kredytu możemy wynegocjować na korzystniejszych zasadach.

Nieużywana karta kredytowa.

Jeśli posiadamy kartę kredytową z której nie korzystamy to lepiej z niej zrezygnować jeszcze przed złożeniem wniosku kredytowego. Nawet jeśli z karty nie korzystamy i poziom jej zadłużenia stale wynosi 0 zł, to i tak bank będzie ją traktował jako spłacane zobowiązanie.

Korzystna konsolidacja.

Posiadając kilka kredytów w różnych bankach warto pomyśleć o ich konsolidacji. Taki zabieg pozwoli połączyć wszystkie kredyty w jeden, a tym samym zmniejszyć co miesięczną ratę. Ewentualnie można wydłużyć również okres kredytowania. Mniejsze obciążenie domowego budżetu wpłynie korzystnie na naszą zdolność kredytową.

Bądźmy rzetelni.

Sprawdzając zdolność kredytową banki oceniają naszą rzetelność. Dlatego tak ważne jest aby raty posiadanych kredytów czy też pożyczek były spłacane w terminie. Rzetelny kredytobiorca posiada dobrą historię kredytową, a to jest znak dla banku, że można mu zaufać. Wszystkie dane kredytobiorców banki sprawdzają w Biurze Informacji Kredytowej. Dlatego też nierzetelni kredytobiorcy nie są w stanie niczego ukryć.

Stosując się do powyższych zasad mamy większe szanse na pozytywną weryfikację podczas składania wniosku kredytowego. Z taką wiedzą możemy zaplanować pewne działania, które pozwolą na uzyskanie kredytu i nie będziemy się musieli martwić potencjalną odmową banku. Wcześniejsze podjęcie kroków zwiększających zdolność kredytową sprawi, że bank będzie nas postrzegał w korzystnym świetle.