Kredyt gotówkowy a wolny zawód

photo__1_.jpg Można zauważyć, że oferta kredytowa posiada pewne ograniczenia. Za wszelką cenę trzeba udowodnić swoją wypłacalność a nie jest to łatwe. Jednak banki przygotowały także ofertę dla osób, które wykonują wolne zawody.

Warto sobie przytoczyć "wolne zawody", które określa się tym terminem. Z pewnością do tej grupy należą adwokat, notariusz, radca prawny, rzeczoznawca majątkowy czy też rzeczoznawca patentowy. Jeśli chodzi o medycynę to jest to aptekarz, lekarz, dentysta, pielęgniarka, położna czy też weterynarz. Z innych grup można śmiało wymienić inżyniera budownictwa, architekta, doradcę podatkowego czy też księgowego. Takie osoby z pewnością cechuje zarówno wysokie kwalifikacje jak i kompetencje zawodowe. Dlaczego tacy klienci są lepiej traktowani w placówkach bankowych? Dzieje się tak, ponieważ te zawody cechują się pewną stabilnością i zawsze będzie na nie zapotrzebowanie. Taki klient jest dla banku przede wszystkim wiarygodny i wypłacalny. Dlatego dla tej grupy osób została przygotowana specjalna oferta na kredyt gotówkowy.

Często jest kładziony tylko jeden wymóg ? dwa lata przepracowane w zawodzie. Często ofertę cechuje atrakcyjne oprocentowanie. Co za tym idzie można wykupić ubezpieczenie na pożyczane pieniądze w atrakcyjnej cenie. Biurokracja jest ograniczona do minimum. Wystarczy tylko dokument potwierdzający ukończenie studiów, dowód osobisty i zaświadczenie o wykonywaniu zawodu. Podczas kiedy przeciętny Kowalski musi przygotować całą gamę dokumentów, które potwierdzą, że jest on wiarygodną osobą. No i oczywiście dzięki stałemu dochodowi będzie spłacał zaciągniętą pożyczkę. Co do szybkości przelanych pieniędzy na konto jest dokładnie tak samo jak w przypadku każdego innego klienta banku. Ciężko mieć w tym przypadku na system księgowania. Istnieje wiele banków, których oferta będzie naprawdę atrakcyjna dla osób, które wykonują wolny zawód. Maksymalna kwota kredytowania we wszystkich placówkach to 200 tysięcy złotych.

Można zauważyć, że oferta kredytowa dla przedstawicieli wolnych zawodów potrafi być naprawdę bardzo atrakcyjna. Cechuje je dużo dłuższy okres spłaty czy też obniżona prowizja. Kolejnym plusem jest ograniczenie biurokracji do minimum, która odstrasza wszystkich. Przecież samo dostarczenie dokumentów nie jest oznaką przydzielonego kredytu.