Kredyt studencki

money-1766417_640.jpg Kredyt studencki jest jednym z najlepszych przykładów kredytu gotówkowego. Jest też jednym z najlepszych przykładów kredytów preferencyjnych dla studentów. Kredyty te są bardzo nisko oprocentowane a także okres ich spłaty może być opóźniony o dwa lata. Możliwe jest także częściowe umorzenie takiego kredytu ale po kolei.

Czym jest kredyt studencki?

Kredyt studencki to takie na bardzo preferencyjnych warunkach udzielany studentom. Aby otrzymać taki kredyt przede wszystkim trzeba być studentem, trzeba także rozpocząć studia przed 25 rokiem życia. Ten rodzaj kredytu nie może zostać udzielony każdemu, dodatkowo trzeba spełniać warunki dochodowe, które ustalane są co roku, można zaobserwować pewien trend wzrostowy i ostatnio było to już ok 2500 zł na osobę w rodzinie. Aby otrzymać kredyt gotówkowy dla studenta trzeba złożyć odpowiednie dokumenty jak potwierdzenie dochodów z urzędu skarbowego czy poświadczenie że jest się studentem z uczelni do której się uczęszcza.

Ile kosztuje kredyt studencki i ile można dostać?

Kredyt studencki jest bardzo tani. Jego oprocentowanie jest na poziomie od jednego do dwóch procent. Dodatkowo przez cały okres kredytowania i dwa lata po aż do momentu spłaty student nie płaci odsetek a pokrywa je za niego fundusz państwowy. Dodatkowo warto zauważyć że studencki kredyt gotówkowy nie jest tak restrykcyjny jak inne kredyty i można go przeznaczyć na co tylko się chce. Można także te pieniądze zainwestować. Szczególnie atrakcyjnym argumentem przemawiającym za wzięciem kredytu jest to że jego oprocentowanie jest niższe niż wiele lokat bankowych tak więc możesz zyskać praktycznie darmową gotówkę, która każdego miesiąca będzie wzrastać przez cały okres studiów i jeszcze dwa lata po. Kredyt jest wypłacany co miesiąc przez dziesięć miesięcy w roku akademickim. Kwota takiej raty to 600 zł co daje ok sześć tysięcy złotych rocznie, łatwo sobie przekalkulować że przez pięć lat można mieć na koncie około trzydzieści tysięcy złotych co na dwuprocentowej lokacie bankowej da roczny bonus w postaci miesięcznej raty, której student nie musi nikomu oddawać. Można także ubiegać się o podwyższenie takiej raty do 800 zł. Co więcej o podwyższenie raty mogą się ubiegać także studenci, którzy już otrzymują taki kredyt.

Podsumowując kredyt studencki to najlepszy z kredytów, który kosztuje bardzo niewiele a można go przeznaczyć na praktycznie dowolny cel. Warto wziąć taki kredyt nawet wtedy gdy posiada się wystarczającą ilość gotówki ponieważ dodatkowe pieniądze można zainwestować i zarobić zupełnie darmowe pieniądze (nie licząc fatygi związanej z procesem uzyskiwania takiego kredytu).